• Fragt kun 39 DKK
  • Fri levering fra 499 DKK

Vitamix Spatel til Kande

Accessories
Vitamix Spatel til Kande
Accessories

Spatel med lang skaft, så du kan få det hele med i bunden af kanden.
Vitamix' Under Blade Scraper er endelig kommet til Europa.
Spatlen er super god når der laves hummus, dej eller andre tykke blends, da hovedet på spatlen er formet så den passer i alle kanter og former af kanden.

Har du, ligesom jeg, stået med en ske og prøvet at få det sidste hummus eller guacemolé med ud af kanden, fordi det er bare alt for godt til at lade

Læs mere

ELLER

Pris: 199,00 kr.

Specialpris 115,00 kr.

SPAR: 84.00 kr.

  • Kundeservice

    Ring på tlf. 42 78 32 76

  • Levering 1 hverdag

    Bestilling inden kl. 14.00

  • Fri fragt

    Ordrer over 499 kr. til GLS Pakkeshop & Erhverv

  • Reklamationsret

    120 dages returret

Vitamix Under Blade Scraper hos High on Life

Har du, ligesom jeg, stået med en ske og prøvet at få det sidste hummus eller guacemolé med ud af kanden, fordi det er bare alt for godt til at lade det gå til spilde?
Så er hjælpen nær, den nye spatel fra vitamix, har et smalt hoved, som kan være under kniven i bunden af kanden. Den har et langt soft-grip skaft, som gør den super til at få det hele med.

Spatlen tåler opvask og passer til alle Vitamix-kander.
Den er formet, sådan at den passer i både de bløde buede kanter og de mere lige kanter af kanden som er med til at skabe Vitamix' velkendte vortex i kanden.

Spatlen er god til alle tykke blends, som ikke er flydende nok til selv at ville ud af kanden når der hældes.
Jeg bruger den selv meget når jeg laver dejblandinger, hummus, guacemolé og andre dips.

Se det fulde udvalg af tilbehør til din Vitamix Ascent her.

Fakta
Grå
Produceret i
Cleveland, Ohio, USA
Produkttype
Accessories
Mål (BxLxH)
Længde: 35,5 cm lang
Anvendelse
Privat / Ikke-kommercielt
Varenr.
0703113645846